Wanneer je een zaal wilt huren bij Museum Sophiahof, is de kans groot dat je als eerste met Nina in contact komt. Zij houdt de lijntjes kort, denkt met je mee over de mogelijkheden en weet precies hoe jouw bijeenkomst het beste tot zijn recht komt in het museum.
Van culturele events tot zakelijke bijeenkomsten
Het type event dat in het museum georganiseerd kan worden, is heel uiteenlopend. "Er worden culturele events georganiseerd door bijvoorbeeld onze stakeholders, zoals de Naoorlogse Generatiedagen van Stichting Pelita, maar dit jaar hadden we ook de Indische Moederdag in samenwerking met Toko Frederik met hele leuke workshops." Daarnaast vullen we graag de behoeften aan die leven binnen de gemeenschappen. Nina: "Zo bieden we op 15 augustus, tijdens de Indië herdenking, in onze Sophiazaal ook plek aan de ouderen die niet naar het veld kunnen om te herdenken. Maar onze zalen worden ook gehuurd voor bijvoorbeeld kumpulans of zakelijke bijeenkomsten zoals vergaderingen en teambuildingdagen. Het is dan superleuk als de zakelijke bijeenkomsten een cultureel tintje krijgen door een bezoek aan het museum op te nemen in hun programma."
Samenwerken en meedenken
Voor Nina zit de kracht van haar functie als medewerker evenementen in het samenwerken en meedenken. “In mijn functie ben ik als het ware een spin in het web. Ik heb contact met al mijn collega’s, onze vrijwilligers en zowel interne als externe stakeholders.” Wat haar het meest aanspreekt, is het proces van het eerste idee tot de uiteindelijke uitvoering: “Ik ben er vaak al bij het eerste concept en samen met de klant geven we vorm aan de wensen die er zijn om de dag te laten slagen.”
Vaak hoort zij dat iedereen die voor het eerst in het museum komt, verbaasd is over de mogelijkheden van de zalen en dat ze daardoor graag ook het museum willen bezoeken. "Vaak geven klanten aan dat ze niet wisten dat het museum dichtbij het centrum zit en dat de ruimtes best groot zijn. Daarnaast is het altijd fijn om te horen dat klanten met een goed gevoel terugkijken op de dag."
Wat zijn de mogelijkheden tijdens jouw event?
"Je kan het eigenlijk niet zo gek bedenken en het is mogelijk," zegt Nina. Van een intiem concert tot een uitvaart; evenementen die sterk van elkaar verschillen, maar waarbij altijd verbinding centraal staat. De zalen kunnen volledig naar wens worden aangekleed of juist leeg gelaten, zodat organisatoren er hun eigen invulling aan kunnen geven. "Zo heeft het International Commission on Missing Persons een bijeenkomst gehouden met een live-verbinding naar Oekraïne in de Sophiazaal. In de Willemszaal werd onlangs een ambtsjubileum in intiem gezelschap gevierd, inclusief een Indische rijsttafel. "Verbinding vind je dus overal terug, zowel in het community museum, maar ook met de verhuur van de zalen."
Benieuwd wat Museum Sophiahof voor jouw bijeenkomst kan betekenen? Neem contact op en ontdek de mogelijkheden voor jouw evenement.